Binnenkort bespreekt de gemeenteraad het voorstel om het tijdelijke cameratoezicht in het centrum van Deurne om te zetten naar drie vaste camera’s op de belangrijkste hotspots in het uitgaansgebied.

Opvallend is dat verschillende politieke partijen hier heel verschillend naar kijken. De ene partij stelt vragen over de keuze om van zeven tijdelijke camera’s naar drie vaste camera’s te gaan. Andere partijen vragen zich af of cameratoezicht überhaupt wel de juiste oplossing is. Ook worden vragen gesteld over mogelijke verplaatsing van overlast naar andere locaties en over de onderbouwing van de voorgestelde aanpak.

De Deurnese VVD kan de lijn van het college in de basis goed volgen. Veiligheid in het centrum en rond de uitgaanspleinen moet voorop staan. Wanneer cameratoezicht helpt om geweld, overlast en verstoringen van de openbare orde terug te dringen, dan vinden wij dat een middel dat serieus overwogen mag worden.

Tegelijkertijd vinden wij dat de raad wel een betere onderbouwing mag krijgen. In het voorstel staat dat de jongerenoverlast en het uitgaansgeweld aanzienlijk zijn afgenomen sinds de invoering van het cameratoezicht. Dat zijn positieve signalen, maar wij zien graag ook de cijfers en resultaten waarop die conclusie is gebaseerd. Daarnaast vinden wij het logisch dat wordt uitgelegd waarom gekozen wordt voor drie vaste camera’s en niet voor zeven of een ander aantal.

Voor de VVD gaat deze discussie bovendien niet alleen over jongerenoverlast. De camera’s worden juist geplaatst op locaties waar ook het uitgaansleven plaatsvindt en waar in het verleden sprake is geweest van ernstige incidenten. Het doel moet zijn dat inwoners, bezoekers, ondernemers en horecapersoneel zich veilig voelen in het centrum van Deurne.

Daarom zijn wij ook benieuwd hoe inwoners hierover denken. Voelen mensen zich veiliger door cameratoezicht? Vinden zij drie camera’s voldoende, juist te veel of misschien te weinig? De ervaringen van inwoners en ondernemers zijn wat ons betreft een belangrijk onderdeel van deze discussie.

Stuur een e-mail naar info@vvd-deurne.nl  en laat ons weten hoe jij hier over denkt?

De Deurnese VVD zal het voorstel daarom positief benaderen, maar vraagt het college wel om een duidelijke onderbouwing en inzicht in de resultaten van het huidige cameratoezicht. Goede besluiten vragen immers niet alleen om gevoel, maar ook om feiten.