Zusterflat Deurne
- 16 november 2021

Arbeidsmigranten in de zusterflat mogen toch blijven!

Het college heeft besloten om nogmaals voor een periode van vijf jaar, tot en met 17 december 2026, een exploitatievergunning te verlenen voor het huisvesten van 90 arbeidsmigranten in de voormalige verpleegsterflat aan de Dunantweg in Deurne.

Eerder dit jaar wilde het college de aflopende vergunning nog niet verlengen. Wij maakte ons daar zorgen over (lees hier). ,,Je wil voorkomen dat mensen op de verkeerde plekken terechtkomen en onder erbarmelijke omstandigheden moeten wonen. Zoals laatst die illegale huisvesting waar ook een kind bij betrokken was, dat wil je gewoon niet”, zei fractievoorzitter Tom Oomen toen in het Eindhovens Dagblad.

Wij zijn erg verheugd te vernemen dat de 90 arbeidsmigranten nu toch kunnen blijven. We hebben deze hard mensen nodig in onze regio. Dan moeten we er ook voor zorgen dat ze op een fatsoenlijke manier hier kunnen verblijven. Dat kan op deze plek zonder overlast voor de buurt.